Cud nad Wisłą – pokaz mappingu

Wielkimi krokami zbliża się 100. rocznica jednej z najważniejszych bitew w historii Polski i 18. najważniejszej bitwy w historii świata.
W czasie Bitwy Warszawskiej, zwanej też Cudem nad Wisłą, bardzo ważną rolę odegrał też Włocławek. Obrona Włocławka, która trwała w dniach 13-19 sierpnia 1920 roku, to jedna z najważniejszych kart w historii naszego miasta i regionu.

Z tej okazji 100. rocznicy jednej z najważniejszych bitew w historii Polski i 18. najważniejszej bitwy w historii świata.W czasie Bitwy Warszawskiej, zwanej też Cudem nad Wisłą, bardzo ważną rolę odegrał też Włocławek. Obrona Włocławka, która trwała w dniach 13-19 sierpnia 1920 roku, to jedna z najważniejszych kart w historii naszego miasta i regionu. Nasza organizacja pozarządowa, szykuje wydarzenie, które przybliży mieszkańcom przebieg tej bitwy. Stowarzyszenie Otoczenia Przedsiębiorców ProBiznes, które na ten cel pozyskało dotację z Programu Niepodległa, zorganizuje multimedialny pokaz świateł (tzw. mapping) , pod tytułem „Włocławscy Bohaterowie 1920 roku” .
W ramach projektu planujemy upamiętnić Włocławskich Obrońców Wisły z 1920 roku. Za pomocą projektorów stworzymy barwny spektakl ożywiający fasadę jednego z włocławskich budynków. Pokazy będą odbywać się w dniach 13-15 sierpnia, co 15 minut po zmroku. Będzie można obejrzeć także transmisję wydarzenia w intrenecie.

Mapping 3D to rodzaj multimedialnego pokazu polegający na wyświetleniu na budynku obrazu lub animacji – mogą to być poruszające się elementy, gra świateł, można też tworzyć elementy iluzji.

Partnerem wydarzenia jest Totalizator Sportowy właściciel marki LOTTO www.lotto.pl

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

ProBiznes
ProBiznes

Stowarzyszenie Otoczenia Przedsiębiorców

Pro-Biznes

Pińczata 18A,                                                  87-807 Włocławek, Polska                    

NIP: 8883141676
KRS 0000793979                                              REGON 383832502

facebook.com/ProBiznes.eu  kontakt@pro-biznes.eu

Sfinansowany z środków programu “darowizna dla organizacji”