pomagamy-ukrainie

Pomagamy Ukrainie

W ramach naboru wniosków w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018–2030 PROO – Priorytet 5 Wsparcie doraźne Edycja 2022 otrzymała środki na działanie pt. “Pomagamy Ukrainie”.

W ramach otwartego konkursu organizacje mogą uzyskać wsparcie na:

1) pokrycie wydatków wynikających z nagłych potrzeb organizacji powstałych w wyniku wystąpienia nieprzewidzianych sytuacji i zdarzeń mogących mieć istotny wpływ na skuteczność działania organizacji i realizacji jej celów statutowych – POMOC DORAŹNA.

24 lutego Rosja zaatakowała Ukrainę. Od tego czasu z Ukrainy uciekło już ponad 1,7 mln ludzi. Wiele organizacji pozarządowych, osób prywatnych i przedsiębiorców angażuje się w pomoc dla sąsiadów z zagranicy, do pomocy przy transporcie żywności, odzieży oraz innych potrzebnych materiałów dla przybywających uchodźców z Ukrainy. My również zaangażowaliśmy się w pomoc – wraz z “Fundacja kulkich” zbieraniu potrzebnych artykułów oraz wzięliśmy udział w zawiezieniu materiałów do Lwowa w dniu 3-4 marca oraz 7-8 marca do magazynów pod granicą – Cieszanów, gdzie zawieźliśmy busem potrzebne rzeczy. 

W ramach realizacji zadania chcemy pomagać w przewożeniu – transporcie materiałów potrzebnych dla Ukraińców, oraz zaangażować się w potrzebną pomoc przy granicy oraz w naszym regionie. Środki finansowe są niezbędne do zakupu paliwa oraz płynów eksploatacyjnych do samochodu który posiadamy. Producenci samochodów opracowali dwa systemy oczyszczania spalin, dzięki którym mogą spełniać nowe standardy: AdBlue oraz EGR. To płyn oczyszczający spaliny. Nie jest dodatkiem do paliwa, lecz płynem, który miesza się ze spalinami. AdBlue znajduje się w osobnym zbiorniku.

W 27.03 członkowie stowarzyszenia wyjechali na Ukrainę gdzie zawieźli zebraną żywność oraz zabrali z powrotem 6 osób z Ukrainy do Polski. O wszystkich  działaniach organizacja informuje w mediach społecznościowych na swoim FB. Działamy dalej! Zapraszamy na nasz FB.

Wróć do strony głównej

ProBiznes
ProBiznes

Stowarzyszenie Otoczenia Przedsiębiorców

Pro-Biznes

Pińczata 18A,                                                  87-807 Włocławek, Polska                    

NIP: 8883141676
KRS 0000793979                                              REGON 383832502

facebook.com/ProBiznes.eu  kontakt@pro-biznes.eu

Sfinansowany z środków programu “darowizna dla organizacji”